Znajdź nas na Google Plus Znajdź nas na Facebook
Mapa strony Kontakt

UWOLNIJ SIĘ
Profesjonalnie leczymy uzależnienia

Bezpłatny punkt konsultacyjny

tel: 517 288 578 |

Wybierz odpowiedni turnus dla Twojego problemu.

Uzależnienie od leków lekomania Uzależnienie od leków  lekomania Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od narkotyków Uzależnienie od narkotyków Motywacja i diagnoza Informacje Motywacja i diagnoza Informacje
Versusmed | Ośrodek terapii uzależnień w tym leczenia alkoholizmu / Narkomania

Nasze zasady

Różne oblicza narkomanii - różne formy leczenia, czyli kogo przyjmujemy?

Terapię w Ośrodku Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed mogą podjąć osoby uzależnione od narkotyków miękkich (marihuana, haszysz, LSD, grzyby halucynogenne, ecstasy) oraz niektórych tzw. twardych (kokaina, amfetamina,) pod warunkiem, że przyjmowane przez nich środki psychoaktywne nie były wprowadzane droga iniekcji. Pacjenci którzy aplikowali narkotyk poprzez wstrzyknięcie wymagają najczęściej znacznie dłuższego leczenia a ich odtrucie powinno przebiegać w warunkach specjalistyczneo oddziału detoksykacyjnego. Ze względu na różnorodność w zakresie stażu przyjmowania narkotyków, wieku, w którym rozwinęło się uzależnienie, sposobów aplikowania substancji i ogólnego stanu zdrowia, każdorazowo o przyjęciu do Ośrodka decyduje konsultujący Pacjenta lekarz. W przypadku stwierdzenia, iż Pacjent, ze względu na swoje bezpieczeństwo, nie kwalifikuje się na leczenie w naszym Ośrodku - kierujemy go we właściwe miejsce.

Kogo i dlaczego nie przyjmujemy?

Do ośrodka Terapii Uzależnień Kliniki Versusmed nie przyjmujemy osób, których kondycja i ogólny stan zdrowia wymagają leczenia szpitalnego, osób poważnie zagrożonych powikłanym zespołem abstynencyjnym oraz nieletnich. Nie przyjmujemy także osób, które nadużywają narkotyków od czasów wczesnomłodzieńczych, z uwagi na fakt, iż tego typu pacjenci wymagają zwykle leczenia w zamknietym, długoterminowym ośrodku terapeutyczno-readaptacyjnym dla narkomanów.Ze względu na potrzeby takich pacjentów przyjmowanie ich na leczenie w trybie sześciotygodniowym, oferowanym przez nasz Ośrodek, byłoby działaniem nieetycznym.

O firmie

Ośrodek Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed
jest jedną z nielicznych, prywatnych placówek, prowadzących leczenie alkoholizmu, patologicznego hazardu i lekomanii w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami. Kadra Ośrodka posiada państwowe, najwyższe kwalifikacje, uprawniające do leczenia uzależnień. Nasza praca w sposób systematyczny konsultowana jest z superwizorem terapii uzależnień.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aktualności

15.02.2015 Leczenie lekomanii w pigułce Podstawowe informacje na temat terapii uzależnienia od leków. Gdzie i jak leczy się lekomanię ? 

CZYTAJ WIĘCEJ

09.02.2015 Terapia par w ośrodku leczenia alkoholizmu cz.2 Druga część artykułu o wspólnej pracy z parą w ośrodkach leczenia alkoholizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontakt

Zadzwoń lub napisz.
Wiemy czym jest uzależnienie.

tel: 12 281 08 59 lub 505 251 858
e-mail: biuro@versusmed.pl

OK, ukryj informację Ta strona używa plików cookies (więcej informacji)