Znajdź nas na Google Plus Znajdź nas na Facebook
Mapa strony Kontakt

UWOLNIJ SIĘ
Profesjonalnie leczymy uzależnienia

Bezpłatny punkt konsultacyjny

tel: 12 281 08 59 | 505 251 858

Wybierz odpowiedni turnus dla Twojego problemu:

Uzależnienie od leków lekomania

Uzależnienie od leków  lekomania
Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od narkotyków Uzależnienie od narkotyków Motywacja i diagnoza Informacje Motywacja i diagnoza Informacje
Versusmed | Ośrodek terapii uzależnień w tym leczenia alkoholizmu / Turnusy terapeutyczne

Turnus dla osób uzależnionych od leków

Turnus  terapeutyczny dla osób uzależnionych od leków

 Ze względu na bezpieczeństwo Pacjentów nie kwalifikujemy do leczenia w ośrodku wszystkich zgłaszających się. Bywają sytuację, w których ze względu na stopień zaawansowania uzależnienia, stopień zatrucia lekami oraz ogólny stan zdrowia pacjenta, leczenie uzależnienia od leków powinnno rozpocząć się detoksykacją przeprowadzaną na oddziale szpitalnym. 

Praca z Pacjentem rozpoczyna się od ustabilizowania stanu psychicznego i fizycznego tak, by przygotować go do pracy terapeutycznej i zapewnić maksymalną efektywność terapii.

Podstawowym celem turnusu jest nabycie zdolności do utrzymywania abstynencji, innymi słowy - koncentrujemy się w naszej pracy na tym, by po opuszczeniu Kliniki Pacjent był w stanie radzić sobie z niekontrolowanym i groźnym dla życia oraz zdrowia przyjmowaniem leków. Pracujemy intensywnie - naszym celem jest to, by uzyskali Państwo stan i umiejętności, pozwalające z sukcesem radzić sobie z niekontrolowanym przyjmowaniem leków. Jednocześnie dostosowujemy intensywność pracy do realnych możliwości Pacjenta.

Terapia odbywa się w trybie indywidualnym (sesje z terapeutą) oraz grupowym. Leczenie prowadzą doświadczeni psychoterapeuci i psychologowie  posiadający stosowne kwalifikacje oraz państwowe certyfikaty uprawniające do samodzielnego prowadzenia psychoterapii uzależnień.

W trakcie turnusu bezpłatną opieką objęta jest także rodzina Pacjenta (zapewniamy tzw. sesje rodzinne oraz konsultacje indywidualne dla członków rodziny). 

 

 

Przejdź do kolejnego działu, aby uzyskać dodatkowe informacje o tej chorobie.

O firmie

Ośrodek Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed
jest jedną z nielicznych, prywatnych placówek, prowadzących leczenie alkoholizmu, patologicznego hazardu i lekomanii w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami. Kadra Ośrodka posiada państwowe, najwyższe kwalifikacje, uprawniające do leczenia uzależnień. Nasza praca w sposób systematyczny konsultowana jest z superwizorem terapii uzależnień.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aktualności

15.02.2015 Leczenie lekomanii w pigułce Podstawowe informacje na temat terapii uzależnienia od leków. Gdzie i jak leczy się lekomanię ? 

CZYTAJ WIĘCEJ

09.02.2015 Terapia par w ośrodku leczenia alkoholizmu cz.2 Druga część artykułu o wspólnej pracy z parą w ośrodkach leczenia alkoholizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontakt

Zadzwoń lub napisz.
Wiemy czym jest uzależnienie.

tel: 12 281 08 59 lub 505 251 858
e-mail: biuro@versusmed.pl

OK, ukryj informację Ta strona używa plików cookies (więcej informacji)