Znajdź nas na Google Plus Znajdź nas na Facebook
Mapa strony Kontakt

UWOLNIJ SIĘ
Profesjonalnie leczymy uzależnienia

Bezpłatny punkt konsultacyjny

tel: 12 281 08 59 | 505 251 858

Wybierz odpowiedni turnus dla Twojego problemu: Uzależnienie od leków lekomania Uzależnienie od leków  lekomania Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od narkotyków Uzależnienie od narkotyków Motywacja i diagnoza Informacje Motywacja i diagnoza Informacje
Versusmed | Ośrodek terapii uzależnień w tym leczenia alkoholizmu

Dla profesjonalistów

Gruntowanie tożsamości w leczeniu alkoholizmu cz.1 2015-01-11 15:55 | komentarze

Problem włączania w tożsamość osoby uzależnonej faktu, iż zapadła ona na bardzo konkretną chorobę stanowi fundament procesu terapeutycznego. W sposób naturalny trudno nam sobie wyobrazić proces zdrowienia bez ugruntowanej świadomości pozostawania osobą uzależnioną. Jednocześnie jednak okazuje się, iż to proste wydawałoby się zadanie bywa niezwykle trudne. Pacjenci bronią się przed uznaniem własnej choroby, na co niewątliwie mają wpływ liczne stereotypy dotyczące alkoholizmu i alkoholików, a także osób uzależnionych w ogóle. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, iż znaczny procent Pacjentów trafia do nas  z zewnętrzną motywacją, a ich funkcjonowanie poznawcze charakteryzuje się nierzadko tendencją do takiego zniekształcania rzeczywistości, które utrudnia rozpoznanie realiów własnego życia oraz samej choroby. 
W jaki sposób działać, by zwiększyć prawdopodobieństwo, że Pacjent w sposób autentyczny, a nie deklaratywny, rozpozna swoje uzależnienie ? 

Terapia uzależnień od kuchni. 2015-01-11 13:08 | komentarze

Odnosząc się do trudności zgłaszanych przez terapeutów uzależnień, szczególnie tych młodych i zdobywających dopiero zawodowe doświadczenie, przygotowaliśmy cykl artykułów, które przedstawiają istotne wg nas elementy programu terapeutycznego i zasady ich realizacji. Przedstawiane informacje stanowią rodzaj sugestii, które pomagać mają w efektywnym realizowaniu założonych celów. 

Kolejne wpisy: « 1 2 3 4 5 6 7 8

O firmie

Ośrodek Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed
jest jedną z nielicznych, prywatnych placówek, prowadzących leczenie alkoholizmu, patologicznego hazardu i lekomanii w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami. Kadra Ośrodka posiada państwowe, najwyższe kwalifikacje, uprawniające do leczenia uzależnień. Nasza praca w sposób systematyczny konsultowana jest z superwizorem terapii uzależnień.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aktualności

15.02.2015 Leczenie lekomanii w pigułce Podstawowe informacje na temat terapii uzależnienia od leków. Gdzie i jak leczy się lekomanię ? 

CZYTAJ WIĘCEJ

09.02.2015 Terapia par w ośrodku leczenia alkoholizmu cz.2 Druga część artykułu o wspólnej pracy z parą w ośrodkach leczenia alkoholizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontakt

Zadzwoń lub napisz.
Wiemy czym jest uzależnienie.

tel: 12 281 08 59 lub 505 251 858
e-mail: biuro@versusmed.pl

OK, ukryj informację Ta strona używa plików cookies (więcej informacji)