Znajdź nas na Google Plus Znajdź nas na Facebook
Mapa strony Kontakt

UWOLNIJ SIĘ
Profesjonalnie leczymy uzależnienia

Bezpłatny punkt konsultacyjny

tel: 12 281 08 59 | 505 251 858

Wybierz odpowiedni turnus dla Twojego problemu: Uzależnienie od leków lekomania Uzależnienie od leków  lekomania Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od narkotyków Uzależnienie od narkotyków Motywacja i diagnoza Informacje Motywacja i diagnoza Informacje
Versusmed | Ośrodek terapii uzależnień w tym leczenia alkoholizmu / Ośrodek leczenia alkoholizmu o chorobie alkoholowej

Kto uzależnia się od alkoholu

Kto może uzależnić się od alkoholu - mity a prawda o alkoholizmie

Istnieje wiele mitów dotyczących alkoholików i tego, dlaczego alkoholik alkoholikiem zostaje... Większośc z nich przedstawia osobę uzależnioną jako człowieka "gorszego gatunku". Pokutują jeszcze przekonanania, że uzależnić się mogą tylko osoby:

  • slabe psychicznie
  • mało inteligentni
  • źle wykształceni
  • biedni
  • pozbawieni jakichkolwiek zasad
  • egoiści
  • osoby chore psychicznie
  • "nieprawdziwi" mężczyźni

 

Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Uzaleznienie od alkoholu to choroba zadziwiająco "demokratyczna". Od zawsze dotykała ludzi ze wszystkich grup społecznych: biednych, bogatych, inteligentych i mniej inteligentnych, wykształconych i niewykształconych, moralnych i niemoralnych, słabych psychicznie i silnych. Na pytanie: "Kto może uzależnić się od alkoholu" - odpowiadamy więc "Wszyscy !", łącznie z "prawdziwymi mężczyznami".

Jeżeli doświadczasz jakichkolwiek problemow związanych z używaniem alkoholu, albo jesteś alkoholikiem - pamiętaj, że w żaden sposób nie okresla to jakim człowiekiem naprawdę jesteś! Być może alkohol wyrządził w Twoim zyciu już wiele zła i sam sobie zadajesz pytanie: "Jakim człowiekiem naprawdę jestem?" , bo trudno rozpoznać dawnego siebie w życiu zdominowanym przez picie.

Pamiętaj, że alkohol to substancja chemiczna, która zmienia ludzi. Zmienia na złe - mówiąc najogólniej. Ważne jest jednak to, że wciąż drzemie w Tobie zdrowy potencjał, który ujawni się kiedy zaczniesz skutecznie radzić sobie ze swoją chorobą. Wymaga to jednak podjęcia osobistej decyzji o leczeniu i Twojego autentycznego zaangażowania w proces ratowania samego siebie.

Uzależnić może się każdy. Wyjść z uzależnienia mogą tylko niektórzy - Ci, którzy odważnie nazwą swoj problem po imieniu, sięgną po pomoc i włożą autentyczny wysiłek w proces zdrowienia.

 

O firmie

Ośrodek Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed
jest jedną z nielicznych, prywatnych placówek, prowadzących leczenie alkoholizmu, patologicznego hazardu i lekomanii w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami. Kadra Ośrodka posiada państwowe, najwyższe kwalifikacje, uprawniające do leczenia uzależnień. Nasza praca w sposób systematyczny konsultowana jest z superwizorem terapii uzależnień.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aktualności

15.02.2015 Leczenie lekomanii w pigułce Podstawowe informacje na temat terapii uzależnienia od leków. Gdzie i jak leczy się lekomanię ? 

CZYTAJ WIĘCEJ

09.02.2015 Terapia par w ośrodku leczenia alkoholizmu cz.2 Druga część artykułu o wspólnej pracy z parą w ośrodkach leczenia alkoholizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontakt

Zadzwoń lub napisz.
Wiemy czym jest uzależnienie.

tel: 12 281 08 59 lub 505 251 858
e-mail: biuro@versusmed.pl

OK, ukryj informację Ta strona używa plików cookies (więcej informacji)