Znajdź nas na Google Plus Znajdź nas na Facebook
Mapa strony Kontakt

UWOLNIJ SIĘ
Profesjonalnie leczymy uzależnienia

Bezpłatny punkt konsultacyjny

tel: 517 288 578 |

Wybierz odpowiedni turnus dla Twojego problemu.

Uzależnienie od leków lekomania Uzależnienie od leków  lekomania Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od alkoholu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od hazardu Uzależnienie od narkotyków Uzależnienie od narkotyków Motywacja i diagnoza Informacje Motywacja i diagnoza Informacje
Versusmed | Ośrodek terapii uzależnień w tym leczenia alkoholizmu / Ośrodek leczenia alkoholizmu o chorobie alkoholowej

Kto uzależnia się od alkoholu

Kto może uzależnić się od alkoholu - mity a prawda o alkoholizmie

Istnieje wiele mitów dotyczących alkoholików i tego, dlaczego alkoholik alkoholikiem zostaje... Większośc z nich przedstawia osobę uzależnioną jako człowieka "gorszego gatunku". Pokutują jeszcze przekonanania, że uzależnić się mogą tylko osoby:

  • slabe psychicznie
  • mało inteligentni
  • źle wykształceni
  • biedni
  • pozbawieni jakichkolwiek zasad
  • egoiści
  • osoby chore psychicznie
  • "nieprawdziwi" mężczyźni

 

Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Uzaleznienie od alkoholu to choroba zadziwiająco "demokratyczna". Od zawsze dotykała ludzi ze wszystkich grup społecznych: biednych, bogatych, inteligentych i mniej inteligentnych, wykształconych i niewykształconych, moralnych i niemoralnych, słabych psychicznie i silnych. Na pytanie: "Kto może uzależnić się od alkoholu" - odpowiadamy więc "Wszyscy !", łącznie z "prawdziwymi mężczyznami".

Jeżeli doświadczasz jakichkolwiek problemow związanych z używaniem alkoholu, albo jesteś alkoholikiem - pamiętaj, że w żaden sposób nie okresla to jakim człowiekiem naprawdę jesteś! Być może alkohol wyrządził w Twoim zyciu już wiele zła i sam sobie zadajesz pytanie: "Jakim człowiekiem naprawdę jestem?" , bo trudno rozpoznać dawnego siebie w życiu zdominowanym przez picie.

Pamiętaj, że alkohol to substancja chemiczna, która zmienia ludzi. Zmienia na złe - mówiąc najogólniej. Ważne jest jednak to, że wciąż drzemie w Tobie zdrowy potencjał, który ujawni się kiedy zaczniesz skutecznie radzić sobie ze swoją chorobą. Wymaga to jednak podjęcia osobistej decyzji o leczeniu i Twojego autentycznego zaangażowania w proces ratowania samego siebie.

Uzależnić może się każdy. Wyjść z uzależnienia mogą tylko niektórzy - Ci, którzy odważnie nazwą swoj problem po imieniu, sięgną po pomoc i włożą autentyczny wysiłek w proces zdrowienia.

 

O firmie

Ośrodek Leczenia Uzależnień Kliniki Versusmed
jest jedną z nielicznych, prywatnych placówek, prowadzących leczenie alkoholizmu, patologicznego hazardu i lekomanii w sposób profesjonalny i zgodny ze standardami. Kadra Ośrodka posiada państwowe, najwyższe kwalifikacje, uprawniające do leczenia uzależnień. Nasza praca w sposób systematyczny konsultowana jest z superwizorem terapii uzależnień.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Aktualności

15.02.2015 Leczenie lekomanii w pigułce Podstawowe informacje na temat terapii uzależnienia od leków. Gdzie i jak leczy się lekomanię ? 

CZYTAJ WIĘCEJ

09.02.2015 Terapia par w ośrodku leczenia alkoholizmu cz.2 Druga część artykułu o wspólnej pracy z parą w ośrodkach leczenia alkoholizmu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kontakt

Zadzwoń lub napisz.
Wiemy czym jest uzależnienie.

tel: 12 281 08 59 lub 505 251 858
e-mail: biuro@versusmed.pl

OK, ukryj informację Ta strona używa plików cookies (więcej informacji)